Położna rodzinna

Porady pielęgnacyjne

Pierwsze dni po narodzinach dziecka to czas, który powinien być przepełniony spokojem i radością. Jeśli jakieś trudności związane z początkami rodzicielstwa zakłócają Państwu ten niezwykły czas, oferujemy pomoc serdecznej i profesjonalnej położnej, która chętnie odwiedzi Państwa w domu i pomoże je rozwiązać.

Oto najczęstsze problemy świeżo upieczonych rodziców:

 • pielęgnacja pępuszka
 • odparzona pupa
 • łuszcząca się skóra
 • kłopoty z kąpielą
 • brak pewności co do bezpiecznych pozycji podczas noszenia dziecka
 • kolka
 • niepokojący kolor kupki

Zdjęcie szwów

W 5-10 dobie po porodzie, gdy wykonane zostało nacięcie krocza, należy zdjąć szwy. Nie musisz jechać do szpitala, stać w korkach, czy w kolejce w izbie przyjęć. Nie musisz narażać kilkudniowego noworodka na kontakt z przypadkowymi ludźmi. Możesz zdjąć szwy w zaciszu własnego domu!

Opieka Pooperacyjna

Zapewniamy opiekę po zabiegach ginekologicznych i onkologicznych pod warunkiem uzyskania skierowania od lekarza w przychodni lub lekarza prowadzącego w czasie pobytu w szpitalu.

Zamów

Poradnia laktacyjna

Pomagamy w trudnych sytuacjach, które zdarzają się w czasie trwania laktacji, a szczególnie w jej początkach.

Jeśli masz trudności, z którymi nie potrafisz sobie sama poradzić tj.:

 • nawał pokarmu
 • niedobór pokarmu
 • zastój mleka w piersi
 • popękane lub bolące brodawki
 • problem z przystawieniem dziecka do piersi
 • masz wątpliwości, czy dziecko się najada lub po prostu chciałabyś, aby doświadczona położna zobaczyła, jak sobie radzicie umów się na wizytę.

Zamów

Towarzyszenie w porodzie

Proponujemy Państwu nasze doświadczenie, wiedzę oraz serdeczne wsparcie przed, podczas oraz po porodzie.

W jaki sposób pomaga Doula?

PRZED PORODEM (1 spotkanie)

W celu przygotowania rodziców na przyjście dziecka na świat, opowie o I i II okresie porodu, na czym polega poród aktywny, nauczy oddychania torem brzusznym, przećwiczy techniki parcia.

PODCZAS PORODU (2 spotkanie)

Będzie sprawować w domu opiekę nad mamą i dzieckiem obserwując postęp porodu, kondycję mamy i dziecka. Spróbuje wspólnie z rodzicami dobrać naturalne metody łagodzenia bólu oraz techniki masażu i dotyku. Spróbuje zachęcić mamę podczas porodu do przyjmowania aktywnych pozycji, przyśpieszających I okres porodu. W odpowiednim czasie zaproponuje wyjazd do wybranego szpitala. Na miejscu nadal będzie sprawować opiekę nad rodzącą, ponadto - jeśli zajdzie taka potrzeba - będzie mediatorem pomiędzy rodzicami a personelem medycznym.

PO PORODZIE

Po porodzie możecie Państwo skorzystać z doświadczonej połoznej rodzinnej, która współpracuje z Doulą. Położna przyjedzie pomóc świeżo upieczonej mamie - przystawi dziecko do piersi, nauczy bezpiecznych chwytów do przewijania czy noszenia noworodka, wesprze przy pierwszych próbach kąpieli. Skontroluje stan matki i dziecka. Odpowie na nurtujące rodziców pytania. Można zamówić nawet do 6ciu takich wizyt, które będą refundowane przez NFZ na podstawie wyboru położnej.

Dlaczego wsparcie douli jest tak ważne?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż I okres porodu można przyśpieszyć stosując jedynie naturalne metody. Również mało z nas wie, że poród można znacznie wydłużyć jeżeli rodząca zacznie się stresować. Dzieje się tak dlatego, że adrenalina wydzielana właśnie w sytuacji stresowej może prowadzić do osłabienia skurczy lub nawet do zahamowania akcji porodowej.

Tu właśnie zauważyliśmy potrzebę niesienia wsparcia dla rodzącej w tym wspaniałym, ale jakże trudnym momencie jej życia. Mając przy sobie kompetentną położną możemy zminimalizować stres związany z odwiecznym pytaniem „kiedy wyruszyć do szpitala” czy też stres pojawiający się na widok szpitalnych sal, fartuchów, narzędzi i przyrządów.

Nie sposób też nie docenić ważnej roli wsparcia, udzielonego przez położną, w pierwszych dniach życia dziecka. Nikt nie rozwieje nurtujących Cię pytań tak dobrze jak profesjonalna położna. Przy takim wsparciu szybko poczujesz się pewna w nowej, nieznanej roli RODZICA.

Zamów.

Do porodu jeszcze kilka tygodni, ale chciałabyś już teraz uzgodnić szczegóły? Skontaktuj się z nami.

Opieka na godziny

Proponujemy Państwu profesjonalną opiekę nad noworodkiem i kobietą po porodzie. Nasza wykwalifikowana położna zajmie się mamą i maleństwem, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Podpowie, jak pielęgnować i karmić dziecko, jak wprowadzać rytuały do jego życia tak, aby czuło się bezpiecznie. Przeszkoli mamę, jak zachować się w sytuacji bezdechu u noworodka lub w przypadku zakrztuszenia pokarmem.

Ofertę kierujemy ją do wszystkich kobiet, które potrzebują wsparcia i opieki profesjonalistki podczas pierwszych miesięcy po porodzie.


OPIEKA POŁOŻNEJ
ILOŚĆ GODZIN
(od poniedziałku do piątku)
CENA
Pakiet MINI
30 h/mc
990 zł
Pakiet STANDARD
40 h/mc
1280 zł
Pakiet KOMFORT
50 h/mc
1550 zł
Pakiet VIP
60 h/mc
1800 zł
Pakiety można wykorzystać po min 3 a maksimum 5 godzin dziennie.


Zamów

Indywidualna wizyta położnej

"Indywidualna wizyta położnej" w Twoim Domu

 • Wizyty patronażowe się skończyły, a Ty masz dodatkowe pytania?
 • Chcesz rozszerzyć dietę swojemu maluchowi?
 • Nie wiesz, jak zakończyć laktację?
 • Potrzebujesz wsparcia przy pielęgnacji malucha podczas pierwszej infekcji górnych dróg oddechowych?
 • Chciałabyś porozmawiać o podstawowych problemach alergicznych
 • Potrzebujesz wsparcia lub po prostu towarzystwa i rozmowy o potrzebach malucha?

Zadzwoń i umów spotkanie z położną!
(+48) 535 555 536
biuro@supermama.edu.pl
Koszt wizyty 100zł
Zapraszamy do kontaktu