Szkoła Rodzenia - rodzaje kursów
Refundowana Weekendowa Kolejna Ciąża Indywidualna

Refundowana szkoła rodzenia (NFZ)

Kurs refundowany przez NFZ dla kobiet, które ukończyły 20 tydzień ciąży oraz dokonały wyboru naszej położnej rodzinnej.
Obejmuje 10 spotkań teoretyczno-praktycznych oraz 10 gimnastyk dla kobiet w ciąży. Spotykamy się 2 razy w tygodniu w godzinach wieczornych.
Na kursie nie doświadczysz suchego wykładu! Zawsze jest czas na zadawanie pytań, a teoria utrwalana jest ćwiczeniami.
Podczas trwania zajęć uczestnicy otrzymują próbki produktów dla dzieci i niemowląt, natomiast na zakończenie materiały szkoleniowe w formie pdf oraz dyplomy.

Program: czytaj więcej
Terminy kursów znajdziesz w zakładce Placówki.

Weekendowa szkoła rodzenia

Proponujemy Państwu przygotowanie się do porodu w kameralnych grupach od 5 – 10 par. Mała liczba osób pozwala nam na indywidualne podejście do każdego uczestnika, zwiększoną ilość praktyki oraz stworzenie niepowtarzalnego klimatu spotkań. Kurs realizujemy w 4 kolejne soboty. W programie zawarty jest 2 godzinny kurs I pomocy pediatrycznej. Każde spotkanie trwa ok 2,5 godziny.

Każda para aktywnie uczestniczy w zajęciach, przewijając i kąpiąc manekina noworodka. Przyszłe mamy uczą się prawidłowych pozycji do karmienia piersią. Tatusiowie poznają techniki noszenia noworodka. Wspólnie przeprowadzamy symulację porodu, stosując aktywne pozycje porodowe, techniki oddychania przeponą oraz techniki parcia. Podczas zajęć otrzymujecie Państwo próbki produktów dla kobiet w ciąży oraz niemowląt, materiały szkoleniowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie zachęcamy do tej znakomitej formy edukacji przedporodowej!

Program: czytaj więcej
Kursy odbywają się w placówkach: Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdynia Karwiny.

Szkoła rodzenia kolejna ciąża (refundowana)

Kursy refundowane, przeznaczone wyłącznie dla par spodziewających się kolejnego dziecka. Autorski program zajęć obejmuje zagadnienia, które zainteresują każdego doświadczonego rodzica. Spotkania prowadzone są w kameralnych grupach, z możliwością zabrania ze sobą starszej pociechy.

Program: czytaj więcej
Kursy odbywają się w placówce: Gdańsk Wrzeszcz.

Indywidualna szkoła rodzenia

Indywidualne przygotowanie do porodu proponujemy mamom / parom, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w kursie standardowym.
Kurs składa się z trzech ok 1,5 godzinnych spotkań. Terminy spotkań dopasowujemy do preferencji ciężarnej. Uczestnictwo w tego typu spotkaniach najlepiej zaplanować na czas między 20 a 38 tygodniem ciąży.

Jeżeli:

  • lekarz zalecił Ci oszczędzający tryb życia lub leżenie w domu podczas ciąży
  • jest to już kolejny poród i chcesz sobie przypomnieć tylko niektóre zagadnienia
  • godziny spotkań innych kursow uniemożliwiają Ci uczestnictwo w zajęciach
  • preferujesz domowe zacisze
  • lepiej czujesz się w indywidualnym kontakcie z instruktorem, niż w grupie

TEN KURS JEST DLA CIEBIE !

Program: czytaj więcej
Zapisz się