Przygotowanie do porodu – pakiet 5 wizyt

Przygotowanie do porodu – pakiet 5 wizyt, w tym wizyta pierwsza 60 minutowa zawierająca pełen wywiad.

Więcej informacji

Pierwsza wizyta w ciąży (od II trymestru). Wizyta zawiera szczegółowy wywiad, na początku są to podstawowe pytania o wiek, wzrost, rodzaj wykonywanej pracy.

Później przechodzimy do bardziej szczegółowych pytań na temat dolegliwości bólowych, aktualnego stanu zdrowia. Zadajemy również szereg pytań na temat procesu oddawania moczu i stolca, pytamy o bolesne współżycie, miesiączki oraz o przebieg wcześniejszych ciąż i porodów. Na koniec pytamy o główny cel wizyty.

Po szczegółowym wywiadzie przechodzimy do badania, w którym oceniamy postawę ciała, testami funkcjonalnymi badamy pracę ciała, sprawdzamy funkcję mięśni brzucha, rozejście mięśni prostych. Jeżeli występują blizny w obrębie brzucha to oceniamy ich stan. W kolejnym etapie przechodzimy do badania przez pochwę i/lub odbyt (za zgodą pacjentki) w celu oceny mięśni dna miednicy.

Na wizycie przedstawimy również profilaktykę, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa, oddychanie, nawyki toaletowe, czynności dnia codziennego. Jeżeli jest potrzeba możemy wykonać kinezjologytaping.

Na koniec wizyty dajemy zalecenia, ćwiczenia do domu oraz elementy autoterapii adekwatne do aktualnego stanu pacjentki i jej celów oraz ustalamy dalszy plan terapii.

Druga wizyta  (ok 34 tygodnia ciąży) pokazujemy instruktaż masażu krocza na modelu miednicy oraz ćwiczenia, które pomogą rozluźnić mięśnie dna miednicy. Prezentujemy również pozycje do porodu, które mogą ułatwić jego przebieg. W takiej wizycie może uczestniczyć również partner, pokazujemy wtedy jak partner może wykonywać masaż krocza, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe, które można wykonywać razem oraz pozycje do porodu z pomocą partnera.

Trzecia i czwarta wizyta (po zakończonym 37 tygodniu ciąży): przechodzimy do terapii dna miednicy, czyli rozluźnienia wszystkich bolesnych struktur w dnie miednicy po to, aby poród przebiegał jak najsprawniej. Wykonujemy masaż krocza, terapie dna miednicy oraz kontynuujemy ćwiczenia.

Na ostatniej wizycie dajemy wskazówki jak należy postępować w połogu, w tych pierwszych dniach od razu po narodzinach dziecka oraz przez kolejne tygodnie połogu.

Jak zamówić wizytę położnej

Wybierz usługę i opłać zamówienie

Położna skontaktuje się z Tobą w celu umówienia wizyty

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń
505-09-10-20
535-555-536
Zamów usługę

Zamów usługę polożnej i uzyskaj pomoc bez wychodzenia z domu.

Co mówią o nas pacjentki
Jestem bardzo zadowolona z zajęć Szkoły Rodzenia Super Mama. Mimo trudności związanych z pandemią udało się zorganizować doskonałe zajęcia praktyczne dotyczące najważniejszych tematów. Wszystkie spotkania on-line bardzo profesjonalne i zawsze pozostawiony czas na pytania dla uczestników kursu. Dziękuję Justyna
Justyna
grudzień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. Edukacja na najwyzszym poziomie.. pomimo zajec w trybie online zdobyłam duzo przydatnej wiedzy, która znacznie ułatwiła mi stawianie pierwszych kroków w roli mamy.. A położna P. Marzena jest nieoceniona!.. profesjonalizm, wiedza, doświadczenie, a przy tym swoboda i dobra atmosfera współpracy!.. dziekuje bardzo!
lipiec 2021
Polecam kazdej mamie tą szkołę rodzenia, bardzo przydatne zajecia, super położne ktore na kazde pytanie odpowiedzą wyczerpująco. Bardzo ciekawe zajęcia praktyczne. Jestem mega zadowolona
kwiecień 2021
Ogromna wiedza położnych przekazana w bardzo przyjemny sposób. Gorąco polecam
Michał Kowalczyk
luty 2021
Bardzo miła atmosfera, bardzo wspierająca plus widzę którą otrzymałam będę przekazywała innym przyszłym mamom. Jeżeli miałabym jeszcze raz wybierać pomiędzy szkołami to jak najbardziej ponownie wybrałabym Super Mama :)
bobkowska89
kwiecień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. pomimo zajec online, udało mi sie wynieść z nich bardzo duzo!.. na zajęciach omawiane były najważniejsze zagadnienia i zawsze był pozostawiony czas na pytania od słuchaczy.. Miałam przyjemność współpracować z położna P. Marzena Dreczka- złota kobieta!.. bardzo rzeczowa, konkretna i pomocna.. dopiero ona pokazała jak prawidłowo karmić, zdjęła szwy- a przy tym wszystko w przemiłej atmosferze!.. dziekuje!
lipiec 2021
Bardzo polecam! Rozpoczynałam kurs jeszcze stacjonarnie, w Gdyni Karwinach z fantastyczną położną Marzeną, później z podowu epidemii Super Mama zorganizowała szkolenia on-line. Wszystkie informacje przekazywane są bardzo rzetelnie, położne odpowiadają na wszystkie pytania. Dodatkowo była możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach z fizjoterapeutą uroginekologicznym, co również było bardzo przydatne.
Joanna
kwiecień 2020
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni! Pani Sylwia to świetna położna i wspaniale przekazała nam dużo istotnych informacji! Spotkania były przyjemne i wesołe. Może trochę za mało zajęć praktycznych, ćwiczeń oddechowych.
Magda
marzec 2020