Badanie KTG

Usługa skierowana jest do kobiet w ciąży pojedynczej, od 35. tygodnia.

Usługa monitorowania dobrostanu ciąży na podstawie badania kardiotokograficznego (KTG) wykonywanego w szkole rodzenia lub domu przy pomocy przenośnego aparatu. Jest to w pełni bezpieczna metoda, zapewniająca kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu czy gabinecie.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony ciężarnej. Prosimy o nawidnienie się bezpośrednio przed badaniem oraz chwilę przed zjeść coś słodkiego. Badanie trwa 30 minut. Do wykonania badanie KTG nie musisz mieć skierowania.

Pamiętaj, że położna może przyjechać do Ciebie 1 raz. Kolejne badania możesz wykonywać już samodzielnie wypożyczając domowe, mobilne KTG Carebits o klinicznej jakości pomiaru wraz z całodobowym  dostępem do specjalistów Carebits i możliwość kontaktu z położnymi Carebits o każdej porze dnia i nocy.Więcej informacji

Jakie są wskazania do wykonania badania KTG?

 1. Ograniczenie wzrostu płodu
 2. Cukrzyca ciężarnych i cukrzyca przed ciążą
 3. Choroba nadciśnieniowa, przewlekłe nadciśnienie i stan przedrzucawkowy
 4. Zmniejszony ruch płodu
 5. Ciąża po terminie
 6. Ciąża mnoga
 7. Obciążony wywiad położniczy
 8. Niezgodność Rh i konflikt serologiczny
 9. Zmniejszona ilość wód płodowych
 10. Cholestaza ciąży (hepatoza ciężarnych)
 11. Niedoczynność tarczycy u matki
 12. Inne stany obejmują choroby serca matki, nadczynność tarczycy, przewlekłe choroby wątroby, nadużywanie leków przez matkę i przewlekłą niewydolność nerek

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania KTG?

Nie ma przeciwskazań do wykonywania badania KTG

Czy otrzymam interpretację wyniku badania?

Tak, po wykonaniu badania jego zapis trafia do aplikacji mobilnej, a następnie do Komputerowego Systemu Nadzoru Położniczego (KSNP). Wyniki badań w każdej chwili możesz pokazać lekarzowi prowadzącemu ciążę, partnerowi czy rodzinie.

 

Jak zamówić wizytę położnej

Wybierz usługę i opłać zamówienie

Położna skontaktuje się z Tobą w celu umówienia wizyty

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń
505-09-10-20
535-555-536
Zamów usługę

Zamów usługę polożnej i uzyskaj pomoc bez wychodzenia z domu.


Co mówią o nas pacjentki
Jestem bardzo zadowolona z zajęć Szkoły Rodzenia Super Mama. Mimo trudności związanych z pandemią udało się zorganizować doskonałe zajęcia praktyczne dotyczące najważniejszych tematów. Wszystkie spotkania on-line bardzo profesjonalne i zawsze pozostawiony czas na pytania dla uczestników kursu. Dziękuję Justyna
Justyna
grudzień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. Edukacja na najwyzszym poziomie.. pomimo zajec w trybie online zdobyłam duzo przydatnej wiedzy, która znacznie ułatwiła mi stawianie pierwszych kroków w roli mamy.. A położna P. Marzena jest nieoceniona!.. profesjonalizm, wiedza, doświadczenie, a przy tym swoboda i dobra atmosfera współpracy!.. dziekuje bardzo!
Dorota
lipiec 2021
Polecam kazdej mamie tą szkołę rodzenia, bardzo przydatne zajecia, super położne ktore na kazde pytanie odpowiedzą wyczerpująco. Bardzo ciekawe zajęcia praktyczne. Jestem mega zadowolona
Dorota
kwiecień 2021
Ogromna wiedza położnych przekazana w bardzo przyjemny sposób. Gorąco polecam
Michał Kowalczyk
luty 2021
Bardzo miła atmosfera, bardzo wspierająca plus widzę którą otrzymałam będę przekazywała innym przyszłym mamom. Jeżeli miałabym jeszcze raz wybierać pomiędzy szkołami to jak najbardziej ponownie wybrałabym Super Mama :)
bobkowska89
kwiecień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. pomimo zajec online, udało mi sie wynieść z nich bardzo duzo!.. na zajęciach omawiane były najważniejsze zagadnienia i zawsze był pozostawiony czas na pytania od słuchaczy.. Miałam przyjemność współpracować z położna P. Marzena Dreczka- złota kobieta!.. bardzo rzeczowa, konkretna i pomocna.. dopiero ona pokazała jak prawidłowo karmić, zdjęła szwy- a przy tym wszystko w przemiłej atmosferze!.. dziekuje!
Dorota
lipiec 2021
Bardzo polecam! Rozpoczynałam kurs jeszcze stacjonarnie, w Gdyni Karwinach z fantastyczną położną Marzeną, później z podowu epidemii Super Mama zorganizowała szkolenia on-line. Wszystkie informacje przekazywane są bardzo rzetelnie, położne odpowiadają na wszystkie pytania. Dodatkowo była możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach z fizjoterapeutą uroginekologicznym, co również było bardzo przydatne.
Joanna
kwiecień 2020
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni! Pani Sylwia to świetna położna i wspaniale przekazała nam dużo istotnych informacji! Spotkania były przyjemne i wesołe. Może trochę za mało zajęć praktycznych, ćwiczeń oddechowych.
Magda
marzec 2020
Polecam z całego serduszka ❤️❤️
Paulina
styczeń 2020
Zobacz inne usługi położnicze
Zobacz więcej


Skontaktuj się z nami

Mailowo jesteśmy dla Was dostępni w godzinach 08:00 - 16:00

  Nasze serwisy
  SZKOŁA
  SZKOŁA
  PORTAL
  PLANNER
  od 2008 r.