Wizyty położnej (na NFZ)

1. Każda kobieta ma prawo do bezpłatnego wyboru położnej rodzinnej w ramach NFZ

Korzyści w ciąży:

W ramach NFZ przysługuje Ci bezpłatna szkoła rodzenia w wymiarze:
od 21. do 31. tygodnia ciąży jedna wizyta tygodniowo
od 32. tygodnia ciąży do terminu porodu dwie wizyty tygodniowo.
Warunkiem korzystania z bezpłatnej opieki położnej jest złożenie deklaracji wyboru położnej. Nie wiąże się to z wyborem lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny pozostaje ten sam w Twojej poradni. Deklarację możesz złożyć podczas pierwszych zajęć w szkole rodzenia.

W zaawansowanej ciąży:

Jeśli jesteś już w zaawansowanej ciąży, poród tuż-tuż i po prostu zostało Ci niewiele czasu na przygotowanie, nie martw się i zadzwoń do nas. Zaplanujemy wspólnie indywidualny spotkanie z położną jeszcze przed porodem. Podczas takiej wizyty domowej będziesz mogła dokonać wyboru naszej położnej oraz skorzystać z bezpłatnej godzinnej edukacji.

Korzyści po porodzie:

Po porodzie Twoja położna będzie kontynuować opiekę podczas wizyt patronażowych i wspierać Cię we wczesnym okresie połogu aż do ukończenia 8 tygodnia życia dziecka.
Jeżeli jesteś po porodzie a nie masz jeszcze wybranej swojej położnej skontaktuj się z nami jak najszybciej.
Podczas pierwszych zajęć kursu szkoły rodzenia poznasz i wybierzesz dla siebie położną rodzinną. Ta sama położna odwiedzi Ciebie i Twoje nowo narodzone dziecko po porodzie w ramach bezpłatnych wizyt domowych.Więcej informacji

Obsługujemy Trójmiasto, gm. Pruszcz Gdański, Rumię, Redę i Wejherowo.

Nie korzystasz ze szkoły rodzenia i chcesz umówić się z położną na bezpłatną edukację domową?

Jesteś po porodzie, ale nie byłaś nasza kursantką? Chcesz umówić wizytę położnej rodzinnej dla siebie i maluszka?

Mamy często pytają:

Jak wybrać położną rodzinną?

Zapisując się do szkoły rodzenia pobierają Panie deklarację wyboru położnej, którą należy wypełnić i przynieść na pierwsze spotkanie szkoły rodzenia.

Czy mogę wybrać położną rodzinną bez uczestnictwa w szkole rodzenia?

Tak, nasze położne opiekują się mamą i maleństwem również poza szkołą rodzenia. Możesz umówić się z nasza położną na godzinną edukację przedporodową w zaciszu własnego domu. Położna przyjedzie do Ciebie i wspólnie wypełnicie deklarację wyboru położnej. Po porodzie Ty i Twoje maleństwo zostaniecie objęci opieką podczas bezpłatnych wizyt domowych.

Czy wybór położnej jest odpłatny?

Nie. Wybór naszej położnej rodzinnej jest bezpłatny. Edukacja i wizyty domowe są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Edukacja przedporodowa trwa zazwyczaj godzinę. Wizyta patronażowe trwają ok pół godziny.

Czy w drugiej / kolejnej ciąży również mogę skorzystać z opieki położnej?

Tak. Opieka położnej przysługuje w każdej ciąży i połogu, aż do ukończenia przez niemowlę drugiego miesiąca życia

Jak zamówić wizytę położnej

Wybierz usługę i opłać zamówienie

Położna skontaktuje się z Tobą w celu umówienia wizyty

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń
505-09-10-20
535-555-536
Zamów usługę

Zamów usługę polożnej i uzyskaj pomoc bez wychodzenia z domu.


Co mówią o nas pacjentki
Jestem bardzo zadowolona z zajęć Szkoły Rodzenia Super Mama. Mimo trudności związanych z pandemią udało się zorganizować doskonałe zajęcia praktyczne dotyczące najważniejszych tematów. Wszystkie spotkania on-line bardzo profesjonalne i zawsze pozostawiony czas na pytania dla uczestników kursu. Dziękuję Justyna
Justyna
grudzień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. Edukacja na najwyzszym poziomie.. pomimo zajec w trybie online zdobyłam duzo przydatnej wiedzy, która znacznie ułatwiła mi stawianie pierwszych kroków w roli mamy.. A położna P. Marzena jest nieoceniona!.. profesjonalizm, wiedza, doświadczenie, a przy tym swoboda i dobra atmosfera współpracy!.. dziekuje bardzo!
Dorota
lipiec 2021
Polecam kazdej mamie tą szkołę rodzenia, bardzo przydatne zajecia, super położne ktore na kazde pytanie odpowiedzą wyczerpująco. Bardzo ciekawe zajęcia praktyczne. Jestem mega zadowolona
Dorota
kwiecień 2021
Ogromna wiedza położnych przekazana w bardzo przyjemny sposób. Gorąco polecam
Michał Kowalczyk
luty 2021
Bardzo miła atmosfera, bardzo wspierająca plus widzę którą otrzymałam będę przekazywała innym przyszłym mamom. Jeżeli miałabym jeszcze raz wybierać pomiędzy szkołami to jak najbardziej ponownie wybrałabym Super Mama :)
bobkowska89
kwiecień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. pomimo zajec online, udało mi sie wynieść z nich bardzo duzo!.. na zajęciach omawiane były najważniejsze zagadnienia i zawsze był pozostawiony czas na pytania od słuchaczy.. Miałam przyjemność współpracować z położna P. Marzena Dreczka- złota kobieta!.. bardzo rzeczowa, konkretna i pomocna.. dopiero ona pokazała jak prawidłowo karmić, zdjęła szwy- a przy tym wszystko w przemiłej atmosferze!.. dziekuje!
Dorota
lipiec 2021
Bardzo polecam! Rozpoczynałam kurs jeszcze stacjonarnie, w Gdyni Karwinach z fantastyczną położną Marzeną, później z podowu epidemii Super Mama zorganizowała szkolenia on-line. Wszystkie informacje przekazywane są bardzo rzetelnie, położne odpowiadają na wszystkie pytania. Dodatkowo była możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach z fizjoterapeutą uroginekologicznym, co również było bardzo przydatne.
Joanna
kwiecień 2020
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni! Pani Sylwia to świetna położna i wspaniale przekazała nam dużo istotnych informacji! Spotkania były przyjemne i wesołe. Może trochę za mało zajęć praktycznych, ćwiczeń oddechowych.
Magda
marzec 2020
Polecam z całego serduszka ❤️❤️
Paulina
styczeń 2020
Zobacz inne usługi położnicze
Zobacz więcej


Skontaktuj się z nami

Mailowo jesteśmy dla Was dostępni w godzinach 08:00 - 16:00

  Nasze serwisy
  SZKOŁA
  SZKOŁA
  PORTAL
  PLANNER
  od 2008 r.