Nauka chustonoszenia

Kursy Indywidualne

Nie masz czasu na dojazdy. Dobrze czujesz się w kontatkcie indywidualnym lub po prostu wiesz, że Twoje dziecko będzie spokojniejsze w zaciszu własnego domu?
Ten kurs jest dla Ciebie!
Zajęcia odbywają się w domu u zainteresowanych i trwają 1,5 godziny. Tematyka i zakres zajęć jest taki sam jak w przypadku kursu grupowego.

Obsługujemy Trójmiasto, Pruszcz Gdański oraz Rumię.Program

Część teoretyczna

 • od kiedy można nosić dziecko w chuście
 • jak przebiega rozwój kręgosłupa dziecka i dlaczego nie należy nosić dziecka przodem do kierunku ruchu
 • jak nosić swoje dziecko zachowując prawidłową pozycję w chuście
 • które elementy wiązania są kluczowe dla zdrowia i wygody Twojego i dziecka
 • jak chusta pomaga radzić sobie z depresją poporodową
 • dlaczego noszenie w chuście jest tak dobre zarówno dla dziecka (rozwój motoryczny, emocjonalny i intelektualny) jak i dla rodzica

Część techniczna

 • możliwość obejrzenia różnego rodzaju chust
 • jakie są rodzaje wiązań i kiedy je stosować
 • jak poprawnie zawiązać dziecko na brzuchu a jak na plecach
 • jak używać chusty o różnych porach roku
 • jak wykonywać różne czynności domowe z dzieckiem w chuście

Część praktyczna

 • wspólnie wybierzemy najlepsze dla Was wiązania
 • nauczysz się jednego lub dwóch wybranych wiązań
 • wiązania przećwiczysz na lalce treningowej, a następnie zamotasz swoje dziecko
 • wszystko pod czujnym okiem trenera, abyś była pewna, że robisz to poprawnie i bezpiecznie

Dobór chust

Na zajęcia nie warto kupować własnej chusty, gdyż instruktorka doradzi jakie chusty są dostępne na rynku i jaką wybrać.

Co mówią o nas pacjentki
Jestem bardzo zadowolona z zajęć Szkoły Rodzenia Super Mama. Mimo trudności związanych z pandemią udało się zorganizować doskonałe zajęcia praktyczne dotyczące najważniejszych tematów. Wszystkie spotkania on-line bardzo profesjonalne i zawsze pozostawiony czas na pytania dla uczestników kursu. Dziękuję Justyna
Justyna
grudzień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. Edukacja na najwyzszym poziomie.. pomimo zajec w trybie online zdobyłam duzo przydatnej wiedzy, która znacznie ułatwiła mi stawianie pierwszych kroków w roli mamy.. A położna P. Marzena jest nieoceniona!.. profesjonalizm, wiedza, doświadczenie, a przy tym swoboda i dobra atmosfera współpracy!.. dziekuje bardzo!
Dorota
lipiec 2021
Polecam kazdej mamie tą szkołę rodzenia, bardzo przydatne zajecia, super położne ktore na kazde pytanie odpowiedzą wyczerpująco. Bardzo ciekawe zajęcia praktyczne. Jestem mega zadowolona
Dorota
kwiecień 2021
Ogromna wiedza położnych przekazana w bardzo przyjemny sposób. Gorąco polecam
Michał Kowalczyk
luty 2021
Bardzo miła atmosfera, bardzo wspierająca plus widzę którą otrzymałam będę przekazywała innym przyszłym mamom. Jeżeli miałabym jeszcze raz wybierać pomiędzy szkołami to jak najbardziej ponownie wybrałabym Super Mama :)
bobkowska89
kwiecień 2020
Gorąco polecam szkole rodzenia Super Mama.. pomimo zajec online, udało mi sie wynieść z nich bardzo duzo!.. na zajęciach omawiane były najważniejsze zagadnienia i zawsze był pozostawiony czas na pytania od słuchaczy.. Miałam przyjemność współpracować z położna P. Marzena Dreczka- złota kobieta!.. bardzo rzeczowa, konkretna i pomocna.. dopiero ona pokazała jak prawidłowo karmić, zdjęła szwy- a przy tym wszystko w przemiłej atmosferze!.. dziekuje!
Dorota
lipiec 2021
Bardzo polecam! Rozpoczynałam kurs jeszcze stacjonarnie, w Gdyni Karwinach z fantastyczną położną Marzeną, później z podowu epidemii Super Mama zorganizowała szkolenia on-line. Wszystkie informacje przekazywane są bardzo rzetelnie, położne odpowiadają na wszystkie pytania. Dodatkowo była możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach z fizjoterapeutą uroginekologicznym, co również było bardzo przydatne.
Joanna
kwiecień 2020
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni! Pani Sylwia to świetna położna i wspaniale przekazała nam dużo istotnych informacji! Spotkania były przyjemne i wesołe. Może trochę za mało zajęć praktycznych, ćwiczeń oddechowych.
Magda
marzec 2020
Polecam z całego serduszka ❤️❤️
Paulina
styczeń 2020
Skontaktuj się z nami

Mailowo jesteśmy dla Was dostępni w godzinach 08:00 - 16:00

  Nasze serwisy
  SZKOŁA
  SZKOŁA
  PORTAL
  PLANNER
  od 2008 r.