Ewa Grymel-Kulesza
(dr n. med.)

05.07.2022 11:00
Zapraszamy na warsztaty online z dr n. med. Ewą Grymel-Kuleszą, podczas których będziemy rozmawiać o niefarmakologicznych metodach łagodzenia bólu i dyskomfortu podczas porodu oraz metodzie TENS.
W ostatnich latach pojawia się coraz więcej metod radzenia sobie z dyskomfortem podczas porodu – kobiety mają coraz większy wachlarz dostępnych możliwości, a jedną z nich jest TENS. Jest on znany i stosowany od lat w krajach zachodnich, również jako jeden z niefarmakologicznych sposobów na ból przy porodzie. Wielką popularnością cieszy się zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie stosuje się go przy ok. 20 proc. porodów – w wielu brytyjskich szpitalach można odnaleźć TENS w „codziennym” wyposażeniu, co więcej – każda położna wie, czemu służy to urządzenie i jak go używać. W Polsce metoda TENS dopiero przebija się do powszechnej świadomości, na razie proponują ją tylko nieliczne szpitale i samodzielne położne, jednak coraz więcej Pań dostrzega jej ogromną skuteczność! Jedną z osób popularyzujących tę technologię jest nasza prelegentka dr n. med. Ewa Grymel Kulesza.
Ewa Grymel-Kulesza jest fizjoterapeutką od wielu lat pracującą z kobietami w ciąży i połogu. Tytuł magistra fizjoterapii uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach w 2005 r. W 2013 obroniła doktorat napisany pod kierunkiem prof. Krzysztofa Preisa na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Tematem pracy była ocena skuteczności terapii TENS i imersji wodnej w zmniejszaniu bólu porodowego.

Wykłady poprowadzą:
cz. I dr n. med. Ewa Grymel-Kulesza https://www.facebook.com/ifomu/
cz. II Radosław Król
Certyfikowany coach pracujący w nurcie analizy transakcyjnej, na co dzień trener coach’ów laktacyjnych
✅ uczestnicy mogą zadawać pytania na czacie