Mother Shower – nowy trend dla przyszłych mam

O Baby Shower słyszał chyba już każdy. Jednak czym jest Mother Shower? To uroczystość, podczas której w centrum uwagi nie jest jeszcze nienarodzone dziecko, a jego mama.

Hasło chyba najlepiej opisujące ideę Mother Shower to zdanie: szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Dlatego właśnie powstał pomysł na zorganizowanie przyjemnej uroczystości dla przyszłej mamy, podczas której poczuje się ona wartościowa i doceniona. Poczuje, że mimo wielkiego brzucha, być może rozstępów, jest piękna i kochana. Bo przecież za chwileczkę wyda na świat nowe życie.

Od kobiet, dla kobiet

W czasie ciąży oraz tuż po narodzinach dziecka, kobiety często zapominają o sobie. Ich świat kręci się wokół maluszka i jego potrzeb. Często niektóre z nich zatracają się w tym bezpowrotnie. Dlatego też impreza dla mam, ma być okazją do świętowania ich macierzyństwa. Przecież mimo nowej roli matki, wciąż pozostajemy kobietami i o tą kobiecość powinniśmy dbać.

Jak zorganizować Mother Shower?

Przebieg imprezy podobny jest do Baby Shower. Ważne, by uczestniczyły w nim osoby bliskie przyszłej mamie.

  1. Organizując tą uroczystość, powinniśmy zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca. Jeśli sprzyja pogoda i pora roku, zawsze miło jest spotkać się na łonie natury, np. ogrodzie. Jeśli wolicie spotkania w budynku – może kawiarnia, lub po prostu dom/mieszkanie, którejś z was?
  2. Warto zadbać o odpowiedni wystrój i dekoracje. W zależności od tego jakie upodobania na co dzień ma przyszła mama, przygotujcie coś, co będzie jej sprawiało radość. Mogą być to specjalne dekoracje, świeczki, poduszki, a może żywe kwiaty? Możliwości jest wiele.
  3. Spotkajcie się w gronie bliskich osób, z dobrym humorem i oczywiście jedzonkiem. Możecie zamówić coś pysznego, albo samodzielnie przygotować ulubione potrawy czy ciasto przyszłej mamy.
  4. Ubierzcie się stosownie do okazji. Jeśli Mother Shower można porównać w jakimś sensie do urodzin – to również warto uczcić to odświętnym ubiorem. Tak, aby przyszła mama widziała wasze zaangażowanie i przygotowanie. Jeśli przyjęcie jest dla niej niespodzianką – zasugerujcie jej, aby może ubrała sukienkę? Albo w ramach prezentu, przygotujcie dla niej coś wystrzałowego.
  5. Najpiękniejszym prezentem dla przyszłej mamy jest wasza obecność i wsparcie. Jednak w ramach pamiątki, można pomyśleć o bardziej rzeczowym prezencie. Bransoletka z grawerem, piękny wianek, a może zaproszenie fotografa, który zrobi wam kilka zdjęć do albumu? Pomyślcie o tym, co lubi przyszła mama i pamiętajcie, że ogranicza was jednie wyobraźnia!

Najważniejsze przesłanie dla przyszłej mamy

Głównym celem organizacji Mother Shower jest to, aby kobieta zyskała poczucie, że nie jest sama w swoim macierzyństwie. Że kobieca siła i wsparcie będą towarzyszyć jej nie tylko w trakcie porodu, ale też później i że jej potrzeby są równie ważne, jak potrzeby jej dziecka.

Źródło: 
1. https://dziendobry.tvn.pl/parenting/ciaza/mother-shower-impreza-dla-przyszlych-mam-na-czym-polega-5667579
2. https://granatovo.com/blog/mother-shower/
3. https://tulka.love/baby-shower-a-moze-mother-shower-rozpieszczajmy-nasze-mamy-my-wiemy-jak-to-zrobic/
Skontaktuj się z nami

Mailowo jesteśmy dla Was dostępni w godzinach 08:00 - 16:00

    od 2008 r.