Tatuaże brzuszkowe dla kobiet w ciąży

Czym są tatuaże brzuszkowe? To cieszący się coraz większą popularnością trend wśród kobiet w ciąży. Przyszłe mamy wykorzystują łatwo zmazywalne tatuaże do ozdoby ciążowego brzuszka, które idealnie sprawdzają się na przykład podczas ciążowych sesji fotograficznych. 

Tatuaż w ciąży – czy to bezpieczne?

Oczywiście, że nie. Tradycyjne, trwałe tatuaże nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Zarówno sam zabieg, jak i tusze, które używane są do wykonywania tatuażu nie są wskazane dla kobiet w ciąży, nie tylko ze względu na ryzyko zakażenia. Nie wykonuje się bowiem testów na kobietach w ciąży z względów etycznych i ryzykowania zdrowia i życia nienarodzonego dziecka. Dlatego z wykonaniem trwałego tatuażu zaleca się poczekać przynajmniej do końca okresu karmienia piersią. A co z popularnymi tatuażami z henny? Mimo, że henna uznawana jest za naturalną i bezpieczną substancję, w ciąży może wywołać na przykład reakcję alergiczną. Skutki uboczne mogą oczywiście zależeć od składu użytej henny, dlatego zawsze należy zwrócić uwagę na skład danego preparatu. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie henny, wybierz tę naturalną, a najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Tatuaże wodne jako alternatywa i ozdoba ciążowego brzuszka

Co jednak z jednorazowymi tatuażami wodnymi, które możemy zmyć? Mogą być całkowicie bezpiecznie zarówno dla mamy, jak i maluszka. Ważne jednak, aby wybrać tatuaże z wiarygodnego źródła, które wykonane są z barwników, które są przebadane dermatologiczne i nie zawierają substancji, które uznane są za szkodliwe dla kobiet w ciąży.

Tatuaż – dobry pomysł na Baby Shower

Wodny tatuaż z ciekawym napisem, bądź obrazkiem, naklejony na ciążowy brzuszek może być nie tylko fajną ozdobą podczas sesji fotograficznych. Jest to także interesujący pomysł na Baby Shower. Gdy planujesz przyjęcie dla przyszłej mamy, tatuaż będzie ładnym dodatkiem na przykład do pamiątkowego zdjęcia przyszłej mamy, oraz gości, z jej przyozdobionym brzuszkiem.

Motywy tatuaży brzuszkowych dla kobiet w ciąży

Motywy tatuaży brzuszkowych dla kobiet w ciąży często odzwierciedlają tematykę związana z macierzyństwem, życiem, miłością i rodziną. Popularne wzory to motywy związane z dziećmi, np. malowidła przedstawiające małe stópki, rączki, serduszka, bańki mydlane itp. Innym częstym motywem są kwiaty, symbole płodności oraz abstrakcyjne wzory, które są dostosowane do kształtu rosnącego brzucha. Spotykane są także napisy takie jak np. 8 miesiąc ciąży, dziewczynka, chłopiec, kto tam? Niektóre firmy oferują także wykonanie spersonalizowanych wzorów.

 

Skontaktuj się z nami

Mailowo jesteśmy dla Was dostępni w godzinach 08:00 - 16:00

    od 2008 r.