Już niebawem wanna na porodówce w Malborku

Trwa remont na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Malborku. Już niebawem dostępne będą nowe sale porodowe i poporodowe, w tym sala, w której znajdzie się wanna do porodów do wody. 

Modernizacja oddział położniczo-ginekologicznego szpitala im. dr Jadwigi Obodzińskiej-Król w Malborku, prowadzonym przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., powoli zbliższa się ku końcowi. Porodówka w Malborku jest jednym z najlepiej ocenianych przez pacjentki szpitali do porodu w Polsce. Teraz będzie jeszcze lepiej wyposażona i przystosowana do potrzeb kobiet i ich maluszków.

Remont, który trwa obejmuje m.in. utworzenie sali dla noworodków obserwowanych, wcześniaków oraz wymagających intensywnej opieki z własną śluzą fartuchowo-umywalkową, nowego pokoju pielęgniarskiego z punktem przygotowawczym, sali porodowej do porodów wodnych, pokoju położnic i noworodków po porodach powikłanych z własnym węzłem sanitarnym, nowego pokoju położnic z własnym węzłem sanitarnym, nowego pokoju socjalnego, oraz brudownika.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się sala, w której pojawi się wanna do porodów wodnych. Będzie to pierwszy publiczny szpital, który umożliwi kobietom poród do wody na Pomorzu. Jedyna taka możliwość do tej pory znajduje się w prywatnej placówce Swissmed, a konkretnie w Domu Narodzin w Gdańsku.

źródło: facebook.com / www.malbork.naszemiasto.pl

Skontaktuj się z nami

Mailowo jesteśmy dla Was dostępni w godzinach 08:00 - 16:00

    od 2008 r.